Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Na początku czerwca nasza grupa wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pod hasłem "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" Na wstępie dzieci zaznajomiły się z terminem "ekologia". Potem dowiadywały się, co to są produkty ekologiczne i skąd pochodzą na podstawie filmu edukacyjnego oraz wycieczki do pobliskiego sklepu "Delikatesy Centrum", gdzie jest specjalne stoisko z takimi produktami. Przedszkolaki wiedzą, jakim znakiem opatrzone są wszystkie ekologiczne towary.

Celem ogólnym programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Szczegółowymi zaś:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów dzieci, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych. Dlatego też udostępniono dwa webinaria #po1profilaktyka z udziałem eksperta  odpowiednio dla rodziców oraz nauczycieli/opiekunów. https://www.gov.pl/web/gis/skad-sie-biora-produkty-ekologiczne--nowy-ogolnopolski-program-edukacyjny-dla-przedszkoli

Organizatorzy liczą na to, że dzięki zaangażowaniu dorosłych i dzieci, w przedszkolach będzie zdrowo, ekologicznie i przyjaźnie.