Dzień Mamy i Taty

"Mamo, tato – kochamy Was” – takie hasło towarzyszyło uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie dzieci 6-letnich „Krasnale”. Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też organizacja Dnia Mamy i Taty jest tradycją w naszym przedszkolu. Z tej właśnie okazji 31 maja 2023 roku sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny, w którym przedstawiona została „Historia mamy i taty”. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem wyrecytowały wiersze indywidualnie oraz jeden wiersz wspólny. Zaśpiewały również piosenki „100 całusów” (sł. S. Bacewicz, muz. M. Hernik), „Ich liebe dich” (sł. S. Bacewicz, muz. M. Hernik), „My little heart beats for you” (sł. i muz. M. Hernik) oraz grały na instrumentach do piosenki „Orkiestra dla mamy i taty” (sł. S. Bacewicz, muz. M. Hernik). Ponadto wykonały układ taneczny do piosenki „Rockowa zabawa” (sł. i muz. A. Szewczyk). Po części artystycznej – zakończonej gromkimi brawami, przedszkolaki wręczyły rodzicom samodzielnie przygotowane prezenty: makramowy breloczek dla mamy, brelok „Słonik na szczęście” dla taty oraz gipsowe serduszko w ramce. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze, na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci oraz ich rodziców. Nie obyło się także bez łez i wzruszeń.